Obesitas en feestdagen

Geschreven door Chocoladereep op 24 dec 2025

Ik ben een stuk zwaarder dan vorig jaar met de feestdagen en pas mijn leuke kleding echt niet meer. Omdat ik al steeds nieuwe kleding heb moeten kopen koop ik geen kerstkleding omdat ik nu geld voor een winterjas nodig heb want ik pas mijn jas van vorig jaar niet meer.

Ik heb nu het idee dat iedereen naar me kijkt omdat ik niet glitterig gekleed ben maar dat ze ook denken kijk hoe dik ze is en dan eet ze nog iets slechts maar ook dat ik volledig doorsla en veel te veel ga eten waardoor ik volgende week in therapie veel zwaarder ben.

Voor mn gezondheid is mn bmi niet goed, ik heb last van mijn gewicht en ben bang dat het alleen maar hoger wordt. Wie herkent dit?

Jullie reacties

Plaats reactie

Misschien een zwarte outfit met een feestelijk (glitter) siersjaaltje of boa? Zo heb je toch een feestelijke outfit, maar kleedt de zwarte kleding je wel af. Het voordeel van een boa is bovendien dat deze je langer maakt, waardoor je slanker lijkt. Kan een hoop zelfvertrouwen geven aan het kerstdiner.

Verder vooral genieten tijdens dat kerstdiner!
*** dit bericht is aangepast door de moderator vanwege een ongezond advies.

Fijne kerstdagen!

24 dec 2025, 10:33 Tristan

Bedankt voor je reactie. Ik heb gekozen voor een zwarte broek met een paarse trui. Het kan er mee door.
Tot nu toe ging het redelijk goed en ik ben nu naar bed gegaan omdat ik weet dat het lastig wordt

25 dec 2025, 22:31 Chocoladereep

Mag ik vragen hoelang je bent en hoeveel je weegt? Hoe gingen de kerstdagen? En waarom voelt het alsof je te dik bent?

28 dec 2025, 17:28 Anoniempje

Hoi Anoniem,

Ik ben 20 jaar, 1,65m en mn gewicht was voor de kerst 118,9 kg.

Eerste kerstdag ging het nog wel redelijk goed maar sinds tweede kerstdag niet en heb ik bijna elke dag een moment van behoorlijk overeten gehad en ook 2 flinke eetbuien. In overleg had ik maandag geen therapie omdat er al iets uitviel en ik ver moest reizen. Donderdag valt uit omdat het 1 januari is.
Ik zie op tegen maandag omdat ik dan weer gewogen wordt en ik bang ben voor het eerst meer dan 120 kg te wegen en omdat ik moet vertellen hoe het de afgelopen dagen is gegaan.

31 dec 2025, 03:49 Chocoladereep

Reageer

Wil je een bericht ontvangen als er een nieuwe reactie is?
Login of registreer