Hulp voor mijn onzekerheid?
Geschreven door L. op 18 apr 2013
Ik ben een meisje van 14 - bijna 15 - en voel me erg onzeker over mijn gewicht en lichaam. Ik ben 1m56 (ongeveer) en weeg 40,6 kg. Ik weet dat dat ondergewicht is, maar toch voel ik me echt dik.
Ook vergelijk ik mezelf steeds met andere, dunnere meisjes.
Een van mijn vriendinnen zit ook steeds te pochen dat als ze haar armen omhoog doet je haar ribben ziet en dat ze nooit een buik heeft, zelfs als ze zit.
Ik voel me er alleen maar slechter door en weet niet wat ik moet doen.
Ontbijten doe ik al lang niet meer, 's middags eet ik als het school is één enkele boterham en wanneer het weekend is twee, ik ben gestopt met snoepen en drink water als een vis.
Mijn andere vriendinnen kijken me 's middags soms raar aan, alsof ze weten dat ik afval.
Ook doe ik elke avond oefeningen en binnenkort ga ik om de dag lopen.
Wat kan ik doen om gezond af te vallen en vreemde blikken te vermijden? Ik zou me ook graag niet meer onzeker willen voelen - het is echt een vreselijk gevoel.
Alvast bedankt :)
xx L.
Dit topic is gesloten voor verdere reacties. Heb je hier een vraag over, neem dan contact op met de coördinator.
Jullie reacties
Heej!
Afvallen?? Don't! Je weet zelf dat je ondergewicht hebt, waarom zou je dan afvallen? Zodat je denkt dat je mooier bent als je je ribben ziet? Zodat je je zekerder voelt? Je kunt op heel andere manieren er mooi uitzien en zekerder voelen. Ik zou allereerst beginnen met geen maaltijden overslaan en genoeg boterhammen eten. Ook mag een snoepje tussendoor wel, al is fruit ook prima. Cola of andere fris kun je ook drinken in plaats van alleen maar water. Ga vooral niet afvallen! Het kan een verslaving worden en dat kan misschien weer leiden tot anorexia... Jongens houden sowieso ook niet van hele dunne meisjes!
Je onzekerheid herken ik. Ik voelde me lelijk, maar ik vergelijk mezelf niet met anderen en dacht bij mezelf als ik in de spiegel keek: Zo! Jij mag er zijn! Het klinkt natuurlijk best stom en lastig, maar het heeft wel geholpen! Try!
Good luck!
xoxo